Otse põhisisu juurde

põrgu teest

Sekundeerin Rein Veidemanni loole Postimehes. Nimelt tahtsingi juba sel teemal postitada. Tulin ka mina enda jaoks ebatavalisel ajal Tartust, ehk siis pühapäeva õhtusel tipptunnil. Tavaliselt ma väldin selliseid emotsioone.
Teadke, et ka minul on kombeks politseile helistada ja huligaanide autonumbreid ette lugeda. Ma ei tea, kas ma helistasin sel pühapäeval enne või pärast Reinu, aga dispetšeri häälest sain aru, et ma ei ole esimene ja tõenäoliselt ka mitte viimane helistaja. Niisiis kuulati minu hala ära, pandi numbrid kirja ja sellega lugu lõppes.
Aga, mul on ka mõned pildid :)
Liikluspederast Opel Omega roolis. Mul on number ka kuskil paberil kirjas. Leitud, see on 384 ARN.
Pilt on tehtud vahetult enne seda, kui terve kolonn vastutulevaid autosid peenrale suunati. Klikka pilti, siis näed suuremalt, et oopeli ja vastutuleva auto vahe on ca 6 joont. Joone pikkus on 3 meetrit ja joonte vahe 9 meetrit. Kokku teeb see siis ca 70 meetrit. Minu spidomeeter näitas sel hetkel kiiruseks ca 100 km/h. Minu taga oli küllalt ruumi, et reastuda oma sõidupoolele, kuid koht kolonni keskel ei olnud opelisti egole vastuvõetav. Arvutused näitavad, et kohtumise hetkeni on jäänud 1,26 sekundit. Opel vajutas gaasi ja oli kuulda, et sumbutaja on korrast ära.
Pilt on tehtud Adavere kandis, kuid peale Annat oli see Opel jälle platsis, ju siis oli vaja vahepeal metsapeatusega kaotatud aeg tasa teha.

Liikluspederast Audi 80 roolis. Kahjuks ei saanud selle venna tippsaavutust pildile, aga kirjeldus on järgmine. Alustas kolonnist möödasõitu Põltsamaa sillal vastassuunavööndis ja jätkas seda üle Mõhkküla ristmiku vasakpöörde raja ning kinnimarkeeritud eraldusriba. Kogu möödasõit toimus väliskurvis ja lõppes jällegi vastutulija "ärasurumisega".


Teine elu VW Passati roolis.
Pilt on tehtud peale Mäo risti, aga märkimisväärne sündmus toimus kaks kurvi enne Mäo risti. Roolis keskealine mees, kes sooritas jällegi suurel kiirusel möödasõitu pikemast kolonnist. Kurvist tuli vastu mingi jeebiline, aga kuna teepervel oli kamp hääletajaid, siis ei olnud maasturil võimalust peenrale sõita. Selle volksu peegel on alles ainult tänu sellele, et autod olid erineva kõrgusega. Kuna iste sai märjaks, siis edasi liikus vana ilma erilise tõmblemiseta.

Need on vaid mõned näited pühapäevaõhtusest põrgust. Miks ei ole piltidel bee-emm-veesid? No need liilguvad nii kiiresti, et nende pildile saamiseks peab videokaamera autole paigaldama.

Mul on kaamera üldiselt kogu aeg valmis. Ma ei salli tõpraid, kes teistest ei hooli. Ma teen pilte ja kirjutan autonumbrid üles, helistan 110 ja loen ette. Liikluspederastid isolatsiooni!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Turboringristmik ei ole ringlemisristmik

"Suvetuuri" tagantjäreletargutuse esimene episood tuleb Tartust, turbo-ringristmike pealinnast. Eesti esimene turboringi tunnustega ring on Anne ristmik Sõpruse viadukti otsas. Suhteliselt viimasel minutil enne ehitushanget tõmmati foorristmiku plaanile pidurit ja hästi tehti. Tänaseks teame, et ristmik toimib suuremate probleemideta. Ehk on see andnud julgust kavandada ikka rohkem turbo ja muidu ringe!? Üheks põhjuseks on kindlasti ka projekteerijate ja tellijate koolitamine ning vähemalt inseneride parem arusaamine turboringi eelistest (vähem konflikte, suurem ohutus ja läbilaskvus). Tüüpiline turboring, https://en.wikipedia.org/wiki/Roundabout Tartu on kuulus ka selle poolest, et pulmarongid tavatsevad tiirutada nn Lõunakeskuse ehk Riia ringristmikul ja sellega teisi liiklejaid pealtvaatajaks sundida. Traditsioonilise ringristmiku eripära ongi see, et võib jäädagi ringlema, kui aja ja bensiiniga midagi paremat teha ei ole. Kuigi see ei ole eesmärk omaette, on turborin

Tiskre turbo

Turbo-ringristmikud on hollandlaste leiutis, mida me oleme hakanud ka Eestis kasutusele võtma.   Guugeldades leiate väga palju näiteid maailmast , kuidas turboringid peaksid välja nägema. Turbo-ringristmiku mõte on selles, et igalt ringristmiku rajalt saab liikuda ainult selleks ettenähtud suundades ja sõiduraja vahetamine ringil ei ole ette nähtud ega ka füüsiliste tõkete tõttu ka võimalik. Samuti ei ole võimalik turboringil jääda pulmarongiga keerutama ja linna ummistama, mis Taaralinnas üsna populaarne tegevus on. Kõige esimene ja suhteliselt hästi õnnestunud lahendus on näiteks Tartus Annelinnas Sõpruse ringristmik , kuid sellel puuduvad raja vahetamise tõkked. Turboringe on tehtud veel mitmele poole, näiteks Tondi tänava ja Linnu tee ristmikule. Paljudel juhtudel on eksitud geomeetria joonistamisega, mistõttu liiklemine ringil ei toimu nii, nagu ideaalis peaks. Raja vahetamine ise ei olekski probleem, aga probleem on kiire ringile peale sõit ja sisemise raja "lõikamine"

Kose-Võõbu | Sõida ja naudi

Täna on see päev, kui avati liiklus uuel Kose-Võõbu teelõigul. Maanteid ikka ehitatakse, aga ammu ei ole Eestis ehitatud päris uut teed neitsilikku maastikku, kus inimasustus on minimaalne. Kolmeaastase ehitamise järel võiks ka ehitaja pisut puhkekohta testida :) kuid tööd on veel teha ka peale liiklusele avamist. Eelprojektiga alustamisest on möödas 13 aastat, lõpetamisest 11. On see pikk või lühike aeg? Tulemuseks on liiklejate aja kokkuhoid Tallinna ja Tartu vahel aasta keskmiselt 5 minutit. On see pikk või lühike aeg? Proovime väikeste numbrite reeglit: keskmiselt 10000 inimest ööpäevas kasutab seda teelõiku, see teeb 50000 minutit, ehk 833 tundi ehk 34 rahvusliku päeva on iga päev lühem. Aasta peale kokku teeb see 12410 päeva kokkuhoidu. Kaks aastat tagasi postitasin objekti ülevaate ja sai kirjeldatud olulisi muudatusi . Siis ma hinnanguid ei andnud, kuid täna lõpptulemust nähes ei ole põhjust ennast tagasi hoida. Võõbu-Mäo lõik on ju veel ehituses ja see on võimalus teha veelgi