Head valijad! See volikogu liikme töö käivitus oodatust palju äkilisemate pööretega, kui oleks osanud arvata. Valijatelt kuuldu andis küll sügisel mõista, et meil on siin koostöö toiduahel, mis vajab lahtiarutamist, aga et see mülgas nii sügav on.. igatahes pole olnud mahti seda kogemuslugu kirja panna ja protsessid olid ka poole peal. Nüüd tuleb hammustada suurem kogus plõksumaisi korraga. Kes pole veel esimese aruandega tutvunud, siis soovitan seda teha , sest ma ei hakka kordama varasemaid sündmusi ja võib jääda segaseks, mis trajektooril lendame. Lühidalt ja etteruttavalt, vald on vaja korda teha ja mida rutem me sellega hakkama saame, seda parem kõigile. Meil ei ole nii hullusti kui kusagil Põhja Sakalas või Narvas, kuid me ei võrdle ju ennast nõrgematega. Mul on pigem hea võimalus võrrelda, kuidas toimivad omavalitsused Soomes ja sealt õppida. Ja mõned pisikesed edusammud on meil ka. Seekord lahkan teemade kaupa, sest kronoloogilises järjekorras läheks teemad sõlme. Segu 21 DP os...
Kohalike omavalitsuste volikogude valimised Saue vallas lõppesid minule isiklikult saadud 129 häälega ning Kohalike valimisliidu nimekirja viiendana osutusin valituks volikokku. Veelkord suur tänu Kohalike toetajatele. Tean, et need hääled anti meile põhjusega ja suurte ootustega! Muidugi kandideerisin eesmärgiga volikokku saada, kuid arvestades, et Kohalikud on uustulnukad ja meie kampaania seisnes vaid kodulehel avaldatud programmis ja näoraamatu postitustes, siis kuni valimiste õhtuni puudus meil igasugune ettekujutus võimalikust tulemusest. Oli neid, kes lootsid rohkemat, kuid reaalselt me tegime ikka väga suurepärase tulemuse. Valimistulemus tervikuna näitas seda, et 2/3 valijatest soovis valla juhtimisse kvalitatiivset muutust, paraku need protestihääled jagunesid mitme nimekirja vahel. Teine koht tagas meile arvestatava koha laua ääres, kuid ettearvatavalt ei olnud me oodatud Koostöö koalitsiooni. Valimistulemuste kinnitamine võttis esitatud vaiete tõttu aega ja seetõttu sai vol...