Otse põhisisu juurde

Dilet(ale)ndid asumisele

Presidendil oli hea idee kutsuda talendid kodumaale tagasi. Eestimaa vajab laia silmaringiga, kogenud ja ettevõtlikke inimesi, et majandust edendada ning seeläbi kõigi elujärge parandada. Miks aga peaks talendid tulema keskkonda, kus neid tegelikult ei osata hinnata ja ümberringi on vaid madalalaubalised silmakirjanikud? Miks mulle tundub, et meie ministeeriumites kollitab diletantluse tont. Haldusjuhtimise bakadest isehakanud idamaadetargutajad susserdavad ja keeravad käkki. Neile ei ole probleemiks lasta teiste inimeste pikaajaline töö lihtsalt peldikust alla ja ignoreerida kõiki varasemaid kokkuleppeid ja otsuseid. Neid ei huvita, mis on nende tegude hind.
Eestimaa ei vaja selliseid kahjureid, kes võtavad siin ruumi ja seetõttu võiks iga kodumaale naasnud talendi vastu saata ühe diletalendi asumisele. Kui diletalent on asumisel piisavalt kosunud, siis ehk võib temast talent saada ja oleks jälle varumees võtta. Ja kui asja ei saa, siis las redutab, peaasi, et meie kahju ei kannata.
Projekt oleks igati sobilik rahastada läbi Riigikantselei "Tarkade otsuste fondi" Euroopa Liidu Sotsiaalfondist ning projekti hüüdlauseks sobiks "Suurus pole oluline!" või "Teeme koos Eesti targemaks!"
Projekt oleks kasulik ka Estonian Airile, sest lennukisse saab koha müüa mõlemale suunale!

Kommentaarid

Postita kommentaar

Aitähh selle ilusa ja magusa kommi eest!

Populaarsed postitused sellest blogist

Under Al Maryah bridges

Did you see the Abu Dhabi Tour on TV? I did. Great views of Abu Dhabi Corniche, Louvre under construction, Saadiyat bridge, Khalifa highway, Ferrari World, Yas Circuit, Sheikh Zayed Grand Mosque and more. Definitely a magnetic effect to attract more tourists to the city that didn't exist 40 years ago.
From the birds eye view it all looks so stunning wow-I-want-to-go-there. Having lived here for some time I can tell that it may not be as compelling on the street level and you'd better watch your step. But there are some high quality developments like Al Maryah Island for example that already has the hotel, the hospital and the mall open with extremely well detailed seaside promenade and downtown silhouette view. Here is one picture expressing the vision of Maryah Island.

Currently the city is building two new bridges to connect Maryah Island with the city centre also known as the Tourist Area on Abu Dhabi island and two other bridges to connect with Reem island.
We went for the…

Turboringristmik ei ole ringlemisristmik

"Suvetuuri" tagantjäreletargutuse esimene episood tuleb Tartust, turbo-ringristmike pealinnast. Eesti esimene turboringi tunnustega ring on Anne ristmik Sõpruse viadukti otsas. Suhteliselt viimasel minutil enne ehitushanget tõmmati foorristmiku plaanile pidurit ja hästi tehti. Tänaseks teame, et ristmik toimib suuremate probleemideta. Ehk on see andnud julgust kavandada ikka rohkem turbo ja muidu ringe!? Üheks põhjuseks on kindlasti ka projekteerijate ja tellijate koolitamine ning vähemalt inseneride parem arusaamine turboringi eelistest (vähem konflikte, suurem ohutus ja läbilaskvus).
Tartu on kuulus ka selle poolest, et pulmarongid tavatsevad tiirutada nn Lõunakeskuse ehk Riia ringristmikul ja sellega teisi liiklejaid pealtvaatajaks sundida. Traditsioonilise ringristmiku eripära ongi see, et võib jäädagi ringlema, kui aja ja bensiiniga midagi paremat teha ei ole. Kuigi see ei ole eesmärk omaette, on turboringristmik ringlemisvaba ehk pulmarong peab valima õige raja ringile…

Laiad, kõrged ja eriti kitsad erikergliiklejad

Jätkame kergliiklejate lainel, sedakorda teemaks gabariidid. Hiljutise uuringu järgi on meil probleem laste ülekaalulisusega, kuid kliimasoojenemine ning nutiseadmete liigtarvitamine võib kaasa tuua ka järgnevate põlvede geenimutatsioone, mis lisaks laiusele ka pikkust mõjutavad. Sillad ja tunnelid ehitatakse vähemalt sajaks aastaks! Ettenägelikud onud ja tädid, kes kergliiklusteid kavandavad ja ehitavad, on hakanud selliste riskidega arvestama. Näiteks Juulikul on Tallinna ringtee läbikäigu silla gabariidi värav tehtud ka kergliiklustee kohale, kergliiklejate kõrgusgabariit on piiratud 3.8 meetriga.


Ei teagi, kuidas on jõutud numbrini 3,8m, ehk on kasutatud juhuslike numbrite genereerijat vahemikus 0 kuni 5? Meie normid ja standardid näevad ette 5m kõrgusgabariiti sildade all sõidukitele. Kergliiklejate (jalakäijad ja ratturid) minimaalne gabariit on 2.5m. Muidugi võib teha kõrgemat, ülemist piiri ei ole peetud vajalikuks normeerida.

Kuna legaalne ja normaalne veoauto kõrgus on 4.0 m…