Otse põhisisu juurde

Minu valimislubadus

Muidugi ei kandideeri ma kohalikel valimistel. Kuigi juba ammu ühel avalikul arutelul üks naisterahvas soovitas mul poliitikaga tegelda, pidasin ma seda pigem solvanguks, kui komplimendiks. Muidugi, kohalikus omavalitsuses volikogus olles ei pea ilmtingimata olema poliitik, ammugi mitte parteilane. Eesti demokraatia on sedavõrd noor, et siin ennast poliitiliselt määratleda. Noor olen ma isegi.. :)

Valimised on käimas ja postkast on taaskord reklaamist pungil. Kipub sinna volikogusse igasuguseid. Kindlasti on enamusel head ended ja soov kohalikku elu edendada, aga.. ei paista mõistust ega kompetentsi. Valida on, aga vähe. Seda ma luban, et ma ei vali pätte ega kaabakaid, kesikuid ega muid petiseid. See on minu valimislubadus.

Siinkohal on paslik värskendada Saue valla inimeste mälu. Kes vana asja meenutab, on ajaloolane!

Oli aasta 2006 ja kohalike omavalitsuste volikogud pidi enda seast leidma valijamehed presidendi valimiseks. Saue valla volikogu istungil 13.09.2006 toimus hääletus ja hääled jagunesid kahe kandidaadi vahel võrdselt. Üks kandidaatidest oli rahvaliitlane ja volikogu esimees Indrek Tiidemann, teine opositsiooni kandidaat reformikas Ville Pak. Opositsiooni esindaja isamaalane Olav Kruus tegi ettepaneku "võtta liisku". Otsustati siiski teha teine hääletusvoor. Ikkagi jagunesid hääled võrdselt. Kuna eelnevalt oli volikogu esimees lubanud, et kolmandas voorus heidetakse liisku, siis ei jäänud muud üle. Liisuheitmise tulemusena osutus valijameheks Ville Pak.

Kõik oleks tore olnud, kui sellest poleks lamenti teinud rahvaliidu esimees ja tuntud sahkermahkerdaja Villu Reiljan, kes Tiidemannile peapesu tegi. Teadagi, keda oleks Tiidemann oma "südametunnistuse" järgi valijamehena presidendiks hääletanud. Samas oli Ville Pak selgelt öelnud, et hääletab Toomas-Hendrik Ilvese poolt.

Tiidemann, kelle munad olid Reiljani pihus pigistada, pidi leidma lahenduse. Nii kutsus ta kokku erakorralise volikogu istungi juba kaks päeva hiljem. Istungil protokolli esimesest lausest leiame vähemalt kolm vastuolu.

Istungi juhataja avas 13. septembri 2006 jätkukoosoleku ning selgitas volikogu liikmetele, miks erakorraline istung kokku kutsuti ning miks on volikogu 13. septembril 2006 vastu võetud otsus nr. 072 õigustühine.

Esiteks, on istungit nimetatud eelmise, ehk 13.06.2006 toimunud istungi jätkukoosolekuks. Samas on seda nimetatud erakorraliseks istungiks. Kolmandaks, volikogu esimees on selgitanud kohal olnud volikoguliikmetele, miks eelmisel korral tehtud otsus nr 072 on õigustühine, kuid pole peetud vajalikuks neid põhjendusi protokollida. Märkimisväärne on seegi, et istung oli kinnine ja opositsioonisaadiku ettepanek istungit filmida hääletati samuti maha. Selle tsirkuse tulemusena kuulutati Saue valla valijameheks Tiidemann.

Opositsioon kaebas selle tsirkuse peale Vabariigi Valimiskomisjonile. Valimiskomisjon otsustas, et 13.09.2006 tehtud otsus on õiguspärane ja hilisem otsus õigustühine, seega kinnitas valimiskomisjon Saue valla valijameheks Ville Paki. Võiks ju öelda, et lõpp hea kõik hea, saime lõpuks endale väärilise presidendi, keda saab ilma süümekateta üle riigipiiri lubada. Kuid mitte sellest ei tahtnud ma kirjutada..

Peale seda suurt jama prantsatas minu postkasti opositsiooni põrandaalune ajaleht, milles kirjutatuga olin ma 101% nõus. Tiidemann ei ole aus mees ja sellist volikogu esimehena tolereerida on iseenesest patt. Maha! Jätkus ärev ootus, mida oli tunda ka vallamajas ringi liikudes.. kas tõesti tulevad stagnatsioonilise Saue valla juhtimises muutused? Opositsionäärid olid ajalehte pannud lubaduse ja ehk liitub nendega ka mõni koalitsioonipoliitik?

Istung toimus 16.10.2006 ja nagu protokollist lugeda võib, avaldasid arvamust Rein Riga, Ville Pak, Eero Kaljuste, Ruth Piile ning Olav Kruus.

Umbusaldushääletus kukkus läbi, selle poolt hääletas 6, vastu oli 9 ja erapooletu üks volinik.

Minu valimislubadus on, et ma ei vali volikogusse inimesi, kes ei suvatse järgida seadusi ja ei taha kohalikku võimu teostada avalikult ning ausalt: Indrek Tiidemann, Tiiu Ingerainen, Lehte-Hilja Kullama, Valeri Alba, Jüri Esinurm, Veiko Pedosk, Aavo Mitt, Arnold Õispuu, Jaanus Kallion, Kalle Reiter, Olvi Suurkütt. Kõik peale Tiiu Ingeraineni on ennast praegustel valimistel kandidaatidena üles riputanud. Keegi neist jäi küll umbusaldushääletusel erapooletuks, kuid riske ma ei võta. Kui teate, kes oli see erapooletu, siis võiksite jätta siia kommi.

Protokolli lõpust loeme: "Indrek Tiidemann lisas lõpetuseks, et selle asemel, et omavahel kembelda, peaks volikogu tegelema valla arendamisega."

No comments.

Kommentaarid

Kaspar ütles …
Autor on selle kommentaari eemaldanud.

Populaarsed postitused sellest blogist

Kurgihooaja kogutud mõtted Reidi tee-maal

Inimestel ei ole muud teha, kui teed projekteerida. Teevad käest kinni Balti ketti ümber laevahuku monumendi. Kirjutavad artikleid ja nõuavad linnaruumi. Kuidas ikkagi on nii, et üks firma teeb 25% Tallinna detailplaneeringutest ja no teedeprojektidest vist 175%? Arutelule aetakse hoogu sisse sotsiaalrahastusega ja mina ka kade ei ole.
Kõik nagu oleks juba sõna võtnud, ainult siin toanurgas on piinlik vaikus. Paar mõtet ma siiski leidsin, olgu need korrastatud ja monoloogi korras arhiveeritud, sest lahkarvamusfestival ja mokalaat jäävad minust kaugele.
Monument võsas Üks põhilisi aruteluteemasid Reidi tänava (mitte enam tee!) puhul on olnud jalakäijate juurdepääs Russalkale Kadrioru pargi suunalt. Need 13 rada on tõesti küsitava väärtusega, nagu kogu muudki projekti nüansid. Selle monumendiga on hoopis teine mure, ta on võssa kasvanud. Ajapaiga vanadelt piltidelt paistab monumendi ümbrus lagedam, kui praegu. Õigupoolest ei olegi monument autos istuvate viimsilaste jaoks eriti nähtav,…

Puhkuse pildid 2015

Sai pisut klõpsutatud, nüüd on sillapildid sõkaldest eraldatud.
Esimesena jäi pildile Mustvee sild, mida ehitajad parasjagu viimistlesid.

 Tegemist on täiesti uue integraalse sillaga. Konsoolsed kaldaavad mahutavad kallasrada.

Silla tekiplaat on õnnestunud kuju ja mõõtmetega. Sambad on ebaproportsionaalselt jämedad ja jäigad. Kaks posti on ka üleliigsed.Järgmine "veretu jahi" saak Alatskivilt. Kuniks Maanteeamet vaidleb asjaosalistega, peavad inimesed liikuma maantee servas. Vaielda võite ka kümme aastat, ühe kuuga oleks kasvõi truubi toru võinud siia panna. Keevitage kasvõi torupiiretest!Vahelduseks paadisild Annimatsilt. Ajatu.
Tarvastus on rohkem kui üks sild, millel üleliia palju praktilist väärtust ei paista olema. Kuniks püsivad, on ju kena vaadata ja pildistada ka läbivajunud silda.Viljandi rippsilda on keeruline kaadrisse püüda, lossimäed on metsa kasvanud.
Raplas on ühed Eesti toekaimad sillad. vana võlvsild sai hiljuti endale raudbetoonist tugevduse, mida silla …

Under Al Reem bridges

Al Reem Island is a new development area east of Abu Dhabi Island where most of the infrastructure and roads are in place since 2012. Many of the buildings are growing here and there already shaping the silhouette of the new highrise city.
Having lived around for more than a year I have many times thought to take a hike under Al Reem bridges. Now there were some compellling reasons to do so including the perfect weather.
The master plan of the northern part of the island (also known as Al Shams) has several channels bridged by the main road network.


There are countless of bridges ready for action. It is still a good chance to meet some desert foxes roaming around during late evenings.
The idea of the master plan is to separate people from cars. Even with the best transit system in place the highrise city will generate a lot of car traffic even more in a place where temperature can reach 50 celsius. So for those who don't like cars there is a good opportunity to walk or cycle alon…