Otse põhisisu juurde

Valdkonna eest mittevastutav minister

Taavi valitus tekitas meile uudse nähtusena poole portfelli ministrid. Varem on meil olnud nähtusena regionaalminister, kellel oli küll portfell aga puudus ministeerium. Kes ütles, et avalikus sektoris on innovatsioon võimatu?
Nagu kaks tilka vett: Urve ja Anne
Värskendades oma teadmisi se(g)adusandlusest avastasin, et Teeseadusesse on tehtud asjakohane iluravi. Kasutusele on võetud mõiste "valdkonna eest vastutav minister". Kui varem oli seaduses kirjas, et iga alama astme akti, ehk siis määruse kehtestab Majandus- ja Kommunikatsiooniminister, siis nüüd kehtestab selle valdkonna eest vastutav minister. Selgub, et valitsuse vahetusega on siis kõikidele seadustele tehtud iluravi. Olgu tänatud püha infotehnoloog, kes on meile kinkinud funktsiooni "otsi-ja-asenda"! *
Kõik oleks justkui tore, aga kui ma selle se(g)aduse välja trükin ja näpuga järge vedama hakkan, siis leian ennast teadmatusest, sest mitte kusagil ei ole öeldud, kes ikkagi on see valdkonna eest vastutav minister ja kuidas ma seda teada peaksin saama?
Kulla riigikantselei agarad ametnikud, mul on teile ettepanek: järgmine kord, kui te uue valitsuse ametisse astumisel seadustele "otsi-ja-asenda" iluravi teete, siis võiksite seadusesse kohe kirjutada ministri nime. Näiteks nii:
Tee ohutusrajatiste, liiklusmärkide, fooride, piirete, tähispostide ja teemärgistuse kohta ning riigimaantee, kohaliku tee ja talitee seisundi kohta esitatavad nõuded kehtestab Urve Palo.
Kohe selge pilt, kes vastutab, kes kehtestab, õigusselgus missugune!

* Taaskord on leidnud kinnitust tõsiasi, et raal on lolluse võimendi.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Laiad, kõrged ja eriti kitsad erikergliiklejad

Jätkame kergliiklejate lainel, sedakorda teemaks gabariidid. Hiljutise uuringu järgi on meil probleem laste ülekaalulisusega, kuid kliimasoojenemine ning nutiseadmete liigtarvitamine võib kaasa tuua ka järgnevate põlvede geenimutatsioone, mis lisaks laiusele ka pikkust mõjutavad. Sillad ja tunnelid ehitatakse vähemalt sajaks aastaks! Ettenägelikud onud ja tädid, kes kergliiklusteid kavandavad ja ehitavad, on hakanud selliste riskidega arvestama. Näiteks Juulikul on Tallinna ringtee läbikäigu silla gabariidi värav tehtud ka kergliiklustee kohale, kergliiklejate kõrgusgabariit on piiratud 3.8 meetriga.


Ei teagi, kuidas on jõutud numbrini 3,8m, ehk on kasutatud juhuslike numbrite genereerijat vahemikus 0 kuni 5? Meie normid ja standardid näevad ette 5m kõrgusgabariiti sildade all sõidukitele. Kergliiklejate (jalakäijad ja ratturid) minimaalne gabariit on 2.5m. Muidugi võib teha kõrgemat, ülemist piiri ei ole peetud vajalikuks normeerida.

Kuna legaalne ja normaalne veoauto kõrgus on 4.0 m…

Turboringristmik ei ole ringlemisristmik

"Suvetuuri" tagantjäreletargutuse esimene episood tuleb Tartust, turbo-ringristmike pealinnast. Eesti esimene turboringi tunnustega ring on Anne ristmik Sõpruse viadukti otsas. Suhteliselt viimasel minutil enne ehitushanget tõmmati foorristmiku plaanile pidurit ja hästi tehti. Tänaseks teame, et ristmik toimib suuremate probleemideta. Ehk on see andnud julgust kavandada ikka rohkem turbo ja muidu ringe!? Üheks põhjuseks on kindlasti ka projekteerijate ja tellijate koolitamine ning vähemalt inseneride parem arusaamine turboringi eelistest (vähem konflikte, suurem ohutus ja läbilaskvus).
Tartu on kuulus ka selle poolest, et pulmarongid tavatsevad tiirutada nn Lõunakeskuse ehk Riia ringristmikul ja sellega teisi liiklejaid pealtvaatajaks sundida. Traditsioonilise ringristmiku eripära ongi see, et võib jäädagi ringlema, kui aja ja bensiiniga midagi paremat teha ei ole. Kuigi see ei ole eesmärk omaette, on turboringristmik ringlemisvaba ehk pulmarong peab valima õige raja ringile…

Under Al Maryah bridges

Did you see the Abu Dhabi Tour on TV? I did. Great views of Abu Dhabi Corniche, Louvre under construction, Saadiyat bridge, Khalifa highway, Ferrari World, Yas Circuit, Sheikh Zayed Grand Mosque and more. Definitely a magnetic effect to attract more tourists to the city that didn't exist 40 years ago.
From the birds eye view it all looks so stunning wow-I-want-to-go-there. Having lived here for some time I can tell that it may not be as compelling on the street level and you'd better watch your step. But there are some high quality developments like Al Maryah Island for example that already has the hotel, the hospital and the mall open with extremely well detailed seaside promenade and downtown silhouette view. Here is one picture expressing the vision of Maryah Island.

Currently the city is building two new bridges to connect Maryah Island with the city centre also known as the Tourist Area on Abu Dhabi island and two other bridges to connect with Reem island.
We went for the…