Otse põhisisu juurde

Matusemuusika kontsert maanteel

Üks autofirma on leidnud kavala mooduse, kuidas endale reklaami teha. Müügimees väidab intervjuus, et linnast väljas metsaserval palju midagi teha ei ole. Tegelikkuses ei vasta see väide sugugi tõele. Saue vallas toimub väga palju, vaadakem kasvõi Vanamõisa Vabaõhukeskust, Hüüru mõisa või Laagri kultuurimaja. Ka süüa on võimalik läheduses saada päris hästi. Isegi Maksimarketis on olemas viisakas söögikoht, mitte mingi burgerla. Pigem on asi selles, et autosalongi ei leita üles, seega tuleb pingutada, et endale tähelepanu tõmmata. Ajakirjanikud on  kenasti konksu jäänud.
Teatrid, kontserdid ja stand-up komöödia on kahtlemata toredad asjad. Reeglina korraldatakse neid asju ikka sellistes kohtades, kus on olemas turvaline juurdepääs, korralik ühistransport, jne. Nagu peremees kinnitab, ega kesklinna ei viitsi taksoga sõita, kallis ka. Kas siis autosalongi saab kuidagi mugavamalt? Turvalisemalt?
Tõepoolest, Maksimarketi juures on olemas nüüd jalakäijate tunnel. Selline mutionu tüüpi.

Valgus paistab..
Umbrohust vasakul on "kontserdimaja", paremal "kultuurimaja".
See tunnel ei ole vahetult "kontserdimaja" juures. Loodetavasti inimestel, kes näiteks Maksimarketist kontserdile liiguvad, jätkub mõistust ja alalhoidlikkust, et teha väikene ring tunneli kaudu.

Lootus pole strateegia, ütles esimesena New Yorgi linnapea Rudy Giuliani. See kehtib ka näiliselt ilusate ja toredate asjade kohta. Kes vastutab võimalike tagajärgede eest? Kas võimalikke ohte üldse tajutakse?
See on teema, kus me Eestis oleme jätkuvalt arenenud riikidest kaugel maas. Meil ei toimu liiklusele avalduva mõju hindamist planeeringute ega projektide raames, ammugi mitte selliste näiliselt tühiste ettevõtmiste puhul. Kui lõpuks valusat teed pidi selguvad tagajärjed, siis hakatakse lahendusi otsima. Võite kindlad olla, et esimese asjana muidugi soovitatakse maanteel kiirust piirata. Siis selgub, et ega need märgid ikka ei aita, peaks mõne lamava politseiniku ka maanteele panema. Järgmiseks tuleb Maksimarketi foori juurde lisada ülekäigurada. Kui me lõpuks oleme maanteest teinud juurdepääsutänava, siis hakkame uut maanteed planeerima.
Naljahambad on jalakäijate tunneli juurde pannud Via Baltica rahvusvahelist maanteed tutvustava kaardi.
Irooniliselt on Kontserdimaja kavas olev Peeter Oja "Kui loll võib inimene olla?" igati asjakohane. Kui nüüd mõnel kontserdikülastajal või tema lähedasel peaks tekkima vajadus matusemuusikat valida, siis minu lemmik on see:


Meeldivaid kontserdielamusi!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Kurgihooaja kogutud mõtted Reidi tee-maal

Inimestel ei ole muud teha, kui teed projekteerida. Teevad käest kinni Balti ketti ümber laevahuku monumendi. Kirjutavad artikleid ja nõuavad linnaruumi. Kuidas ikkagi on nii, et üks firma teeb 25% Tallinna detailplaneeringutest ja no teedeprojektidest vist 175%? Arutelule aetakse hoogu sisse sotsiaalrahastusega ja mina ka kade ei ole.
Kõik nagu oleks juba sõna võtnud, ainult siin toanurgas on piinlik vaikus. Paar mõtet ma siiski leidsin, olgu need korrastatud ja monoloogi korras arhiveeritud, sest lahkarvamusfestival ja mokalaat jäävad minust kaugele.
Monument võsas Üks põhilisi aruteluteemasid Reidi tänava (mitte enam tee!) puhul on olnud jalakäijate juurdepääs Russalkale Kadrioru pargi suunalt. Need 13 rada on tõesti küsitava väärtusega, nagu kogu muudki projekti nüansid. Selle monumendiga on hoopis teine mure, ta on võssa kasvanud. Ajapaiga vanadelt piltidelt paistab monumendi ümbrus lagedam, kui praegu. Õigupoolest ei olegi monument autos istuvate viimsilaste jaoks eriti nähtav,…

Puhkuse pildid 2015

Sai pisut klõpsutatud, nüüd on sillapildid sõkaldest eraldatud.
Esimesena jäi pildile Mustvee sild, mida ehitajad parasjagu viimistlesid.

 Tegemist on täiesti uue integraalse sillaga. Konsoolsed kaldaavad mahutavad kallasrada.

Silla tekiplaat on õnnestunud kuju ja mõõtmetega. Sambad on ebaproportsionaalselt jämedad ja jäigad. Kaks posti on ka üleliigsed.Järgmine "veretu jahi" saak Alatskivilt. Kuniks Maanteeamet vaidleb asjaosalistega, peavad inimesed liikuma maantee servas. Vaielda võite ka kümme aastat, ühe kuuga oleks kasvõi truubi toru võinud siia panna. Keevitage kasvõi torupiiretest!Vahelduseks paadisild Annimatsilt. Ajatu.
Tarvastus on rohkem kui üks sild, millel üleliia palju praktilist väärtust ei paista olema. Kuniks püsivad, on ju kena vaadata ja pildistada ka läbivajunud silda.Viljandi rippsilda on keeruline kaadrisse püüda, lossimäed on metsa kasvanud.
Raplas on ühed Eesti toekaimad sillad. vana võlvsild sai hiljuti endale raudbetoonist tugevduse, mida silla …

Under Al Reem bridges

Al Reem Island is a new development area east of Abu Dhabi Island where most of the infrastructure and roads are in place since 2012. Many of the buildings are growing here and there already shaping the silhouette of the new highrise city.
Having lived around for more than a year I have many times thought to take a hike under Al Reem bridges. Now there were some compellling reasons to do so including the perfect weather.
The master plan of the northern part of the island (also known as Al Shams) has several channels bridged by the main road network.


There are countless of bridges ready for action. It is still a good chance to meet some desert foxes roaming around during late evenings.
The idea of the master plan is to separate people from cars. Even with the best transit system in place the highrise city will generate a lot of car traffic even more in a place where temperature can reach 50 celsius. So for those who don't like cars there is a good opportunity to walk or cycle alon…