Otse põhisisu juurde

Haabersti ringi "vali mind" vigadeparandus

Lõpuks ometi! Haabersti ringristmiku viga parandatakse! Või siis mitte päris, aga vähemalt püütakse. Sest artiklis on mingi segane jutt sellest, kuidas ringristmikult enam Haabersti tänavale sõita ei saa, küll aga Paldiski maanteelt saab!? Juba 2010 aastal pakkusin ma Tallinnale lahenduse. Meenutuseks ka eskiis..


NB! See eskiis on vabavara, palun vaadake oma projekt kriitilise pilguga üle ja korrigeerige kus vaja!
"Linna eesmärk on muuta Haabersti ringristmik ohutumaks."
Imelik, et seda eesmärki varem ei ole olnud, kuigi avariid on igapäevased, Liikluskindlustuse fondi iga-aastases statistikas on see ristmik olnud konkurentsitul esikohal. Valimised peaksid toimuma igal aastal või siis üldse mitte. Selline "demokraatia" mängimine läheb meile kalliks maksma.
Samas on Koht päikese all juba kaalumas linna kohtusse kaevamist.
«Oleme teinud suuri investeeringuid teenindusjaama rajamiseks ja renoveerimiseks Haabersti ringristmikuga piirneval kinnistul. Meie ja klientide õiguspärane ootus on, et Haabersti ringristmikul liiklevatel inimestel on võimalik lihtsalt ja mugavalt oma autot tankida. Kui siiani oli võimalik Statoili sõita kõigilt neljalt suunalt tulevatel autodel, siis nüüd jääb alles vaid üks suund,» rääkis Statoil Fuel & Retail Eesti AS peadirektor Kai Realo.
Proua peadirektor, see on silmakirjalik (Statoil on sponsoreerinud mitmeid Maanteeameti liiklusohutuse kampaaniaid) ja küüniline, et te ei pea teekasutajate elementaarset ootust liiklusohutusele mitte millekski. Teie jaoks on oluline otse sisse ja välja käive andmata endale aru, et liiklejad on tänu teie ülbele suhtumisele ja linnavalitsuses jõuliselt läbisurutud liiklusskeemile kannatanud sadu tuhandeid eurosid kahju ning saanud tervisekahjustusi. Õpime selgeks ühe lihtsa reegli: liiklusmugavus on potentsiaalne liiklusoht.
Tegelikult peaks hoopis Liikluskindlustusfond linna kohtusse kaevama, sest linn on teinud vea Statoilile otse ringristmikult juurdepääsu lubamisega ning ei ole aastate jooksul oma viga parandanud. Teeomanik on seadnud ohtu inimeste elu ja vara. Sisuliselt tunnistab Tallinn täna oma viga! Olgem mõistlikud ja lubagem siis see viga lõpuks parandada, hoolimata valimistest ja teoreetiliselt kahanevast käibest.
Head inimesed, kui Statoil peaks tõesti linna kohtusse kaebama, siis ma soovitan teil tõsiselt järele mõelda, kelle käest te oma kütuse ostate.
Samas tuleb Statoiliga nõustuda, et kaasamine ja huvidega arvestamine mitte ainult Tallinna linnas, aga vabariigis üleüldiselt on väga kehv. Antud juhul viitab kõik üheselt valimiskampaaniale, mitte tõsimeelsele ja süstemaatilisele murele liiklusohutuse pärast.
Lõpetuseks on hea meel selle üle, et ka tolles vanas postituses kritiseeritud Ülemiste ristmiku viga on (osaliselt) värskelt parandatud.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Under Al Maryah bridges

Did you see the Abu Dhabi Tour on TV? I did. Great views of Abu Dhabi Corniche, Louvre under construction, Saadiyat bridge, Khalifa highway, Ferrari World, Yas Circuit, Sheikh Zayed Grand Mosque and more. Definitely a magnetic effect to attract more tourists to the city that didn't exist 40 years ago.
From the birds eye view it all looks so stunning wow-I-want-to-go-there. Having lived here for some time I can tell that it may not be as compelling on the street level and you'd better watch your step. But there are some high quality developments like Al Maryah Island for example that already has the hotel, the hospital and the mall open with extremely well detailed seaside promenade and downtown silhouette view. Here is one picture expressing the vision of Maryah Island.

Currently the city is building two new bridges to connect Maryah Island with the city centre also known as the Tourist Area on Abu Dhabi island and two other bridges to connect with Reem island.
We went for the…

Turboringristmik ei ole ringlemisristmik

"Suvetuuri" tagantjäreletargutuse esimene episood tuleb Tartust, turbo-ringristmike pealinnast. Eesti esimene turboringi tunnustega ring on Anne ristmik Sõpruse viadukti otsas. Suhteliselt viimasel minutil enne ehitushanget tõmmati foorristmiku plaanile pidurit ja hästi tehti. Tänaseks teame, et ristmik toimib suuremate probleemideta. Ehk on see andnud julgust kavandada ikka rohkem turbo ja muidu ringe!? Üheks põhjuseks on kindlasti ka projekteerijate ja tellijate koolitamine ning vähemalt inseneride parem arusaamine turboringi eelistest (vähem konflikte, suurem ohutus ja läbilaskvus).
Tartu on kuulus ka selle poolest, et pulmarongid tavatsevad tiirutada nn Lõunakeskuse ehk Riia ringristmikul ja sellega teisi liiklejaid pealtvaatajaks sundida. Traditsioonilise ringristmiku eripära ongi see, et võib jäädagi ringlema, kui aja ja bensiiniga midagi paremat teha ei ole. Kuigi see ei ole eesmärk omaette, on turboringristmik ringlemisvaba ehk pulmarong peab valima õige raja ringile…

Kurgihooaja kogutud mõtted Reidi tee-maal

Inimestel ei ole muud teha, kui teed projekteerida. Teevad käest kinni Balti ketti ümber laevahuku monumendi. Kirjutavad artikleid ja nõuavad linnaruumi. Kuidas ikkagi on nii, et üks firma teeb 25% Tallinna detailplaneeringutest ja no teedeprojektidest vist 175%? Arutelule aetakse hoogu sisse sotsiaalrahastusega ja mina ka kade ei ole.
Kõik nagu oleks juba sõna võtnud, ainult siin toanurgas on piinlik vaikus. Paar mõtet ma siiski leidsin, olgu need korrastatud ja monoloogi korras arhiveeritud, sest lahkarvamusfestival ja mokalaat jäävad minust kaugele.
Monument võsas Üks põhilisi aruteluteemasid Reidi tänava (mitte enam tee!) puhul on olnud jalakäijate juurdepääs Russalkale Kadrioru pargi suunalt. Need 13 rada on tõesti küsitava väärtusega, nagu kogu muudki projekti nüansid. Selle monumendiga on hoopis teine mure, ta on võssa kasvanud. Ajapaiga vanadelt piltidelt paistab monumendi ümbrus lagedam, kui praegu. Õigupoolest ei olegi monument autos istuvate viimsilaste jaoks eriti nähtav,…