Otse põhisisu juurde

Haabersti ringi "vali mind" vigadeparandus

Lõpuks ometi! Haabersti ringristmiku viga parandatakse! Või siis mitte päris, aga vähemalt püütakse. Sest artiklis on mingi segane jutt sellest, kuidas ringristmikult enam Haabersti tänavale sõita ei saa, küll aga Paldiski maanteelt saab!? Juba 2010 aastal pakkusin ma Tallinnale lahenduse. Meenutuseks ka eskiis..


NB! See eskiis on vabavara, palun vaadake oma projekt kriitilise pilguga üle ja korrigeerige kus vaja!
"Linna eesmärk on muuta Haabersti ringristmik ohutumaks."
Imelik, et seda eesmärki varem ei ole olnud, kuigi avariid on igapäevased, Liikluskindlustuse fondi iga-aastases statistikas on see ristmik olnud konkurentsitul esikohal. Valimised peaksid toimuma igal aastal või siis üldse mitte. Selline "demokraatia" mängimine läheb meile kalliks maksma.
Samas on Koht päikese all juba kaalumas linna kohtusse kaevamist.
«Oleme teinud suuri investeeringuid teenindusjaama rajamiseks ja renoveerimiseks Haabersti ringristmikuga piirneval kinnistul. Meie ja klientide õiguspärane ootus on, et Haabersti ringristmikul liiklevatel inimestel on võimalik lihtsalt ja mugavalt oma autot tankida. Kui siiani oli võimalik Statoili sõita kõigilt neljalt suunalt tulevatel autodel, siis nüüd jääb alles vaid üks suund,» rääkis Statoil Fuel & Retail Eesti AS peadirektor Kai Realo.
Proua peadirektor, see on silmakirjalik (Statoil on sponsoreerinud mitmeid Maanteeameti liiklusohutuse kampaaniaid) ja küüniline, et te ei pea teekasutajate elementaarset ootust liiklusohutusele mitte millekski. Teie jaoks on oluline otse sisse ja välja käive andmata endale aru, et liiklejad on tänu teie ülbele suhtumisele ja linnavalitsuses jõuliselt läbisurutud liiklusskeemile kannatanud sadu tuhandeid eurosid kahju ning saanud tervisekahjustusi. Õpime selgeks ühe lihtsa reegli: liiklusmugavus on potentsiaalne liiklusoht.
Tegelikult peaks hoopis Liikluskindlustusfond linna kohtusse kaevama, sest linn on teinud vea Statoilile otse ringristmikult juurdepääsu lubamisega ning ei ole aastate jooksul oma viga parandanud. Teeomanik on seadnud ohtu inimeste elu ja vara. Sisuliselt tunnistab Tallinn täna oma viga! Olgem mõistlikud ja lubagem siis see viga lõpuks parandada, hoolimata valimistest ja teoreetiliselt kahanevast käibest.
Head inimesed, kui Statoil peaks tõesti linna kohtusse kaebama, siis ma soovitan teil tõsiselt järele mõelda, kelle käest te oma kütuse ostate.
Samas tuleb Statoiliga nõustuda, et kaasamine ja huvidega arvestamine mitte ainult Tallinna linnas, aga vabariigis üleüldiselt on väga kehv. Antud juhul viitab kõik üheselt valimiskampaaniale, mitte tõsimeelsele ja süstemaatilisele murele liiklusohutuse pärast.
Lõpetuseks on hea meel selle üle, et ka tolles vanas postituses kritiseeritud Ülemiste ristmiku viga on (osaliselt) värskelt parandatud.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Kurgihooaja kogutud mõtted Reidi tee-maal

Inimestel ei ole muud teha, kui teed projekteerida. Teevad käest kinni Balti ketti ümber laevahuku monumendi. Kirjutavad artikleid ja nõuavad linnaruumi. Kuidas ikkagi on nii, et üks firma teeb 25% Tallinna detailplaneeringutest ja no teedeprojektidest vist 175%? Arutelule aetakse hoogu sisse sotsiaalrahastusega ja mina ka kade ei ole.
Kõik nagu oleks juba sõna võtnud, ainult siin toanurgas on piinlik vaikus. Paar mõtet ma siiski leidsin, olgu need korrastatud ja monoloogi korras arhiveeritud, sest lahkarvamusfestival ja mokalaat jäävad minust kaugele.
Monument võsas Üks põhilisi aruteluteemasid Reidi tänava (mitte enam tee!) puhul on olnud jalakäijate juurdepääs Russalkale Kadrioru pargi suunalt. Need 13 rada on tõesti küsitava väärtusega, nagu kogu muudki projekti nüansid. Selle monumendiga on hoopis teine mure, ta on võssa kasvanud. Ajapaiga vanadelt piltidelt paistab monumendi ümbrus lagedam, kui praegu. Õigupoolest ei olegi monument autos istuvate viimsilaste jaoks eriti nähtav,…

Puhkuse pildid 2015

Sai pisut klõpsutatud, nüüd on sillapildid sõkaldest eraldatud.
Esimesena jäi pildile Mustvee sild, mida ehitajad parasjagu viimistlesid.

 Tegemist on täiesti uue integraalse sillaga. Konsoolsed kaldaavad mahutavad kallasrada.

Silla tekiplaat on õnnestunud kuju ja mõõtmetega. Sambad on ebaproportsionaalselt jämedad ja jäigad. Kaks posti on ka üleliigsed.Järgmine "veretu jahi" saak Alatskivilt. Kuniks Maanteeamet vaidleb asjaosalistega, peavad inimesed liikuma maantee servas. Vaielda võite ka kümme aastat, ühe kuuga oleks kasvõi truubi toru võinud siia panna. Keevitage kasvõi torupiiretest!Vahelduseks paadisild Annimatsilt. Ajatu.
Tarvastus on rohkem kui üks sild, millel üleliia palju praktilist väärtust ei paista olema. Kuniks püsivad, on ju kena vaadata ja pildistada ka läbivajunud silda.Viljandi rippsilda on keeruline kaadrisse püüda, lossimäed on metsa kasvanud.
Raplas on ühed Eesti toekaimad sillad. vana võlvsild sai hiljuti endale raudbetoonist tugevduse, mida silla …

Under Al Reem bridges

Al Reem Island is a new development area east of Abu Dhabi Island where most of the infrastructure and roads are in place since 2012. Many of the buildings are growing here and there already shaping the silhouette of the new highrise city.
Having lived around for more than a year I have many times thought to take a hike under Al Reem bridges. Now there were some compellling reasons to do so including the perfect weather.
The master plan of the northern part of the island (also known as Al Shams) has several channels bridged by the main road network.


There are countless of bridges ready for action. It is still a good chance to meet some desert foxes roaming around during late evenings.
The idea of the master plan is to separate people from cars. Even with the best transit system in place the highrise city will generate a lot of car traffic even more in a place where temperature can reach 50 celsius. So for those who don't like cars there is a good opportunity to walk or cycle alon…