Otse põhisisu juurde

Aasta hea oli 2009

Te nüüd mõtlete, et wips on päris sassi keeranud, mis selles masuaastas siis head on!? Meie lihtsameelsete jaoks on siin maamunal enamus asju näilised, need on erinevad energeetilised seisundid, mille sügavamat sisu mõistame alles tagantjärele. On ju teada-tuntud väljendid liiga hea, et olla tõsi ning enam hullemaks minna ei saa. Need võiks siis kehtida vastavalt mulliaastate ja masuaastate kohta.

Lõppev aasta oli külm dush, mille arvatav eesmärk oli laenujoovastuses inimesed ja edumahlas hõljuvad poliitikud maa peale tagasi tuua. Oleks ju võinud see masu varem tulla, teisalt hea, et ta ikka tuli. Arvatavasti oli kummi parasjagu pingutatud, et laksu oleks tunda. Olgem tänulikud, et majanduses kehtivad ikka veel mingisugused reeglid.

Kas keegi ka kaineks sai ja sellest midagi õppis, selgub hiljem. Poliitikas on meil ju demagoogiline stagnatsioon: valitsuses muutusteta, all-linnas muutusteta. Selge on, et suur osa inimestest on maandatud - kõigil meil on mõni tuttav või tuttava tuttav, kes on jäänud töötuks. Poliitikud hõljuvad edasi.

Toimunud kohalikud valimised tõid samuti vähe muutusi, kuid siiski. Mina andsin oma valimislubaduse, mille ka täitsin. Tundub, et ma ei ole ainus teisitimõtleja Saue vallas, sest saime üle 16 aasta sootuks uue volikogu, uued vallajuhid ja palju lootusi. Esimese kahe kuu jooksul on vallvalitsus ennast juba positiivselt aktiivsena näidanud. Jaksu ja indu kohaliku elu edendamisele! Ja ärge rumalusi tehke, kodanikud on valvsad!

Mõnevõrra sümboolne on, et lõppev aasta oli Eestis innovatsiooniaasta. Igasugune innovatsioon mulle meeldib. Samas ei usu ma väga sellesse, et innovatsiooni saab tagant sundida: nonii poliitikud, hakkame nüüd kõik innovaatilisteks! Innovatsioon eeldab ebamugavust, sellist energeetilist seisundit, mis motiveerib ajukäärude ärkamist ja olukorra parandamisele suunatud ideede genereerimist. Riigikogu motiveeris see endale palka eurodesse rehkendama ja seda langevast majandusest lahti arvutama.

Eesti riigi probleem on jätkuvalt tervikpildi puudumine. Igaüks optimeerib oma valdkonda huvitumata teiste eelarvetest. Koole suletakse ja reorganiseeritakse, mõtlemata sellele, milliseid tagajärgi toob see transpordi korraldamisse. Riigihangetel on jätkuvalt kriteeriumiks hind, hoolimata sellest, et odavalt ostetud teenus toob reeglina kaasa tunduvalt suuremad ehitus- ja hoolduskulud. Kalli raha eest remonditud koolide ventilatsiooniagregaatide käigushoidmiseks ei ole keegi raha planeerinud, mistõttu kasvavad hallitusseened ja haigestuvad lapsed. Samas tuleb planeerida juba järgmist remonti. Tahtmatus näha ja mõista tervikpilti on jällekord välja suretanud haldusreformi temaatika. Meil on ikka tohutu arenguruum...

Võib-olla ei ole me veel päris põhjas, aga igal juhul on see põhi lähedal. See on ideaalne võimalus tulevikuvisiooni kujundada ja uut kasvu mõistlikult suunata. Teeme ära!

Lõppeva aasta positiivne noot on, et aastaks 2013 eesmärgiks seatud alla 100 liiklussurma aastas on peaaegu saavutatud. Kui aasta viimane päev on õnnelik, siis võibki lõpptulemuseks jääda 100! Nagu olen varem kirjutanud, on majanduskasvu ja liiklussageduse vahel otsene seos. Üle pika aja on ka autokoolid pidanud ennast reklaamima hakkama, et kliente leida. Seega võime masule olla tänulikud, et ta aitas meil oma eesmärgile lähemale saada. Samas oleme ju optimistid ja ootame uut majanduskasvu, mis töötab meie eesmärgile vastu! Võitlust liiklussurmadega tuleb jätkata, mitte "loorberitele" puhkama jääda!

Sellist lund, nagu täna õues näha, ei mäleta mitukümmend aastat. Eestimaa talv ei hooli inimese pingutustest globaalse soojenemise taganttõukamisel. Kõik, mis looduses toimub, on tsükliline. Küsimus on vaid tsükli pikkuses ja selle suhtelises pikkuses võrreldes meie oodatava elueaga. Alles see oli, kui Gröönimaa kattus "igijääga"?

Uus aasta ei jää tulemata, tulgu aga ja toogu meile visioonirikkust! Head uut 2010 aastat!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Kurgihooaja kogutud mõtted Reidi tee-maal

Inimestel ei ole muud teha, kui teed projekteerida. Teevad käest kinni Balti ketti ümber laevahuku monumendi. Kirjutavad artikleid ja nõuavad linnaruumi. Kuidas ikkagi on nii, et üks firma teeb 25% Tallinna detailplaneeringutest ja no teedeprojektidest vist 175%? Arutelule aetakse hoogu sisse sotsiaalrahastusega ja mina ka kade ei ole.
Kõik nagu oleks juba sõna võtnud, ainult siin toanurgas on piinlik vaikus. Paar mõtet ma siiski leidsin, olgu need korrastatud ja monoloogi korras arhiveeritud, sest lahkarvamusfestival ja mokalaat jäävad minust kaugele.
Monument võsas Üks põhilisi aruteluteemasid Reidi tänava (mitte enam tee!) puhul on olnud jalakäijate juurdepääs Russalkale Kadrioru pargi suunalt. Need 13 rada on tõesti küsitava väärtusega, nagu kogu muudki projekti nüansid. Selle monumendiga on hoopis teine mure, ta on võssa kasvanud. Ajapaiga vanadelt piltidelt paistab monumendi ümbrus lagedam, kui praegu. Õigupoolest ei olegi monument autos istuvate viimsilaste jaoks eriti nähtav,…

Puhkuse pildid 2015

Sai pisut klõpsutatud, nüüd on sillapildid sõkaldest eraldatud.
Esimesena jäi pildile Mustvee sild, mida ehitajad parasjagu viimistlesid.

 Tegemist on täiesti uue integraalse sillaga. Konsoolsed kaldaavad mahutavad kallasrada.

Silla tekiplaat on õnnestunud kuju ja mõõtmetega. Sambad on ebaproportsionaalselt jämedad ja jäigad. Kaks posti on ka üleliigsed.Järgmine "veretu jahi" saak Alatskivilt. Kuniks Maanteeamet vaidleb asjaosalistega, peavad inimesed liikuma maantee servas. Vaielda võite ka kümme aastat, ühe kuuga oleks kasvõi truubi toru võinud siia panna. Keevitage kasvõi torupiiretest!Vahelduseks paadisild Annimatsilt. Ajatu.
Tarvastus on rohkem kui üks sild, millel üleliia palju praktilist väärtust ei paista olema. Kuniks püsivad, on ju kena vaadata ja pildistada ka läbivajunud silda.Viljandi rippsilda on keeruline kaadrisse püüda, lossimäed on metsa kasvanud.
Raplas on ühed Eesti toekaimad sillad. vana võlvsild sai hiljuti endale raudbetoonist tugevduse, mida silla …

Under Al Reem bridges

Al Reem Island is a new development area east of Abu Dhabi Island where most of the infrastructure and roads are in place since 2012. Many of the buildings are growing here and there already shaping the silhouette of the new highrise city.
Having lived around for more than a year I have many times thought to take a hike under Al Reem bridges. Now there were some compellling reasons to do so including the perfect weather.
The master plan of the northern part of the island (also known as Al Shams) has several channels bridged by the main road network.


There are countless of bridges ready for action. It is still a good chance to meet some desert foxes roaming around during late evenings.
The idea of the master plan is to separate people from cars. Even with the best transit system in place the highrise city will generate a lot of car traffic even more in a place where temperature can reach 50 celsius. So for those who don't like cars there is a good opportunity to walk or cycle alon…