Otse põhisisu juurde

Kõik kilomeetrid tasuliseks

Targad inimesed teavad arvata, et aastaks 2020 on reaalne maksustada läbisõitu. Kuna GPS navigatsiooniseadmed on muutunud igapäevasteks ja lisaks spetsiaalsetele GPS seadmetele on GPS funktsionaalsus sisse ehitatud mobiiltelefonidesse, on infotehnoloogiline valmidus läbisõidu maksustamiseks juba täna olemas. Selleks puutub esialgu poliitiline tahe. Üldlevinud on kütuste ja autode maksustamine. Kui kütuse maksustamine mingil määral soodustab juba vähem sõitmist ja ökonoomsemaid autosid, siis automaks seda kindlasti mitte. Selge on ka see, et sisepõlemismootorile tekib järjest rohkem alternatiive ja siis tekib küsimus, millest rahastada teede ehitust ja korrashoidu?
Kui kogu maksustamine on tarbimispõhine, on see õiglasem ja motiveerib ka vähem sõitma. Samas on kasvav liikumine üks majanduskasvu aluseid, seega on poliitikutel selliste otsuste tegemine keeruline..
Loe lähemalt drivers.com.

Kommentaarid

nipi ütles …
Mnjah, hollandlased mõtlevad sellele. Neil ju asustustihedus suur ja seetõttu teed ülerahvastatud. Ühistranspordivõrk hea (eriti rongiliiklus).
Never say never, kuid mulle tundub et see läbisõidetud kilomeetri maksustamine võiks pigem kaugemasse tulevikku lükatud saada - pigem tuleks kogu kütuseaktsiis siiski sihipäraselt kulutada.
genekas ütles …
Orwell keerab end hauas ringi...

Populaarsed postitused sellest blogist

Kurgihooaja kogutud mõtted Reidi tee-maal

Inimestel ei ole muud teha, kui teed projekteerida. Teevad käest kinni Balti ketti ümber laevahuku monumendi. Kirjutavad artikleid ja nõuavad linnaruumi. Kuidas ikkagi on nii, et üks firma teeb 25% Tallinna detailplaneeringutest ja no teedeprojektidest vist 175%? Arutelule aetakse hoogu sisse sotsiaalrahastusega ja mina ka kade ei ole.
Kõik nagu oleks juba sõna võtnud, ainult siin toanurgas on piinlik vaikus. Paar mõtet ma siiski leidsin, olgu need korrastatud ja monoloogi korras arhiveeritud, sest lahkarvamusfestival ja mokalaat jäävad minust kaugele.
Monument võsas Üks põhilisi aruteluteemasid Reidi tänava (mitte enam tee!) puhul on olnud jalakäijate juurdepääs Russalkale Kadrioru pargi suunalt. Need 13 rada on tõesti küsitava väärtusega, nagu kogu muudki projekti nüansid. Selle monumendiga on hoopis teine mure, ta on võssa kasvanud. Ajapaiga vanadelt piltidelt paistab monumendi ümbrus lagedam, kui praegu. Õigupoolest ei olegi monument autos istuvate viimsilaste jaoks eriti nähtav,…

Puhkuse pildid 2015

Sai pisut klõpsutatud, nüüd on sillapildid sõkaldest eraldatud.
Esimesena jäi pildile Mustvee sild, mida ehitajad parasjagu viimistlesid.

 Tegemist on täiesti uue integraalse sillaga. Konsoolsed kaldaavad mahutavad kallasrada.

Silla tekiplaat on õnnestunud kuju ja mõõtmetega. Sambad on ebaproportsionaalselt jämedad ja jäigad. Kaks posti on ka üleliigsed.Järgmine "veretu jahi" saak Alatskivilt. Kuniks Maanteeamet vaidleb asjaosalistega, peavad inimesed liikuma maantee servas. Vaielda võite ka kümme aastat, ühe kuuga oleks kasvõi truubi toru võinud siia panna. Keevitage kasvõi torupiiretest!Vahelduseks paadisild Annimatsilt. Ajatu.
Tarvastus on rohkem kui üks sild, millel üleliia palju praktilist väärtust ei paista olema. Kuniks püsivad, on ju kena vaadata ja pildistada ka läbivajunud silda.Viljandi rippsilda on keeruline kaadrisse püüda, lossimäed on metsa kasvanud.
Raplas on ühed Eesti toekaimad sillad. vana võlvsild sai hiljuti endale raudbetoonist tugevduse, mida silla …

Under Al Reem bridges

Al Reem Island is a new development area east of Abu Dhabi Island where most of the infrastructure and roads are in place since 2012. Many of the buildings are growing here and there already shaping the silhouette of the new highrise city.
Having lived around for more than a year I have many times thought to take a hike under Al Reem bridges. Now there were some compellling reasons to do so including the perfect weather.
The master plan of the northern part of the island (also known as Al Shams) has several channels bridged by the main road network.


There are countless of bridges ready for action. It is still a good chance to meet some desert foxes roaming around during late evenings.
The idea of the master plan is to separate people from cars. Even with the best transit system in place the highrise city will generate a lot of car traffic even more in a place where temperature can reach 50 celsius. So for those who don't like cars there is a good opportunity to walk or cycle alon…