Otse põhisisu juurde

Kuidas mina?

Kuidas mina volbril käisin?

Alustasin postkontorist, kuhu oli saabunud pakike Amazonist. Sain kätte Daniel Sperlingu ja Deborah Gordoni raamatu Two Billion Cars Driving Toward Sustainability, kust loodan leida huvitavaid fakte ja vastuseid küsimusele, kuidas on võimalik  panna kogu maailma rahvas sõitma neljal rattal nii, et me kõik sealjuures ka ellu jääme. Seejärel rattale ja Tartu poole uhama. Peale aastast pausi siis jälle Tartus volbril. Viimati sadas lund, seekord täitsa mõnus kevad. Pikemalt detailidel peatumata viskusin peale Ska faktorit kuskile madratsile, sest keegi oli välja mõelnud mõttetalgud.

Kuidas mina Mõttetalgutel käisin?
Talgud oli võimalus ühendada meeldiv kasulikuga ja vastupidi. Meeldiva hulka kuulus ka volber. Neli tundi und oli seekord piisav. Kõik, kes enne ja pärast talguid on talgute mõtet iseeneses kritiseerinud, jäid seekord sellest lihtsalt ilma, on lollid ja kadedad. Mul ei ole kombeks kõrvale jääda ja siis poriseda. Ma võtan osa ja porisen. Sest porisemisest tähtsam on osavõtt. Kui Mihkel Mutt arvas, et 1/10 eestlastest osales talgutel, siis ta ilmselt mõtles neid eestlasi, kes on üleüldse mõtlemisvõimelised.
Seekord siiski poriseda ei saanud. Meeleolu oli positiivne, kõik rääkisid asjast ja enam-vähem suudeti ka teemas püsida. Mind huvitas, milline on parem liiklus lisaks sellele, et ta parempoolne on, sestap valisin teemakohase mõttekoja.

Kuidas mina küsimuse esitasin?
Talgujuht selgitas rutiini ja seepeale pidid kõik mõtlema küsimusi. Mina mõtlesin ka ja mõtlesin, et olen positiivne: Kuidas motiveerida liiklejaid mõistliku(ma)lt liiklema?
Seejärel hääletati küsimusi, ehk anti kleepsudega toetuspunkte. Enim toetust kogunud küsimused võeti arutluse alla.

Kuidas mina talgul mõtlesin?
Minu küsimus oli kas liiga lihtne või liiga keeruline, et punkte koguda. Esimese küsimusena arutlesime, kuidas vähendada ummikuid? Kahjuks ei olnud ma veel jõudnud tarka raamatut lugeda. Kokkuvõtteks ei olnudki meie peamine väljund teede ehitamine, vaid targemate valikute tegemine. Praegu ma siis istun Tartu-Tallinn bussis ja see on võimalus seda mõttetut teksti siia kirjutada, mida keegi ei loe. Kui juhtrauda käes ei ole, siis mida teha kätega?
Teise teemana arutasime, kuidas parandada jalgratturite ohutust? Häid mõtteid oli palju, ei hakka neid siia kirjutama, sest kõik on protokollitud nagunii. Peamine on ikka see, et kiiver pähe, kui vaja, siis paruka võib kiivri peale panna.

Kuidas see kõik lõppes?
Positiivselt, ilm oli ilus ja Rotalia aiast kostis veel suisa elavat muusikat. Jättes jällegi vahele mõned kontekstivälised detailid - hüppasin rattale, tegin ringi Viljandi kaudu, et tee peal kontrollida olukorda Rannu-Jõesuu sillal.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Kurgihooaja kogutud mõtted Reidi tee-maal

Inimestel ei ole muud teha, kui teed projekteerida. Teevad käest kinni Balti ketti ümber laevahuku monumendi. Kirjutavad artikleid ja nõuavad linnaruumi. Kuidas ikkagi on nii, et üks firma teeb 25% Tallinna detailplaneeringutest ja no teedeprojektidest vist 175%? Arutelule aetakse hoogu sisse sotsiaalrahastusega ja mina ka kade ei ole.
Kõik nagu oleks juba sõna võtnud, ainult siin toanurgas on piinlik vaikus. Paar mõtet ma siiski leidsin, olgu need korrastatud ja monoloogi korras arhiveeritud, sest lahkarvamusfestival ja mokalaat jäävad minust kaugele.
Monument võsas Üks põhilisi aruteluteemasid Reidi tänava (mitte enam tee!) puhul on olnud jalakäijate juurdepääs Russalkale Kadrioru pargi suunalt. Need 13 rada on tõesti küsitava väärtusega, nagu kogu muudki projekti nüansid. Selle monumendiga on hoopis teine mure, ta on võssa kasvanud. Ajapaiga vanadelt piltidelt paistab monumendi ümbrus lagedam, kui praegu. Õigupoolest ei olegi monument autos istuvate viimsilaste jaoks eriti nähtav,…

Puhkuse pildid 2015

Sai pisut klõpsutatud, nüüd on sillapildid sõkaldest eraldatud.
Esimesena jäi pildile Mustvee sild, mida ehitajad parasjagu viimistlesid.

 Tegemist on täiesti uue integraalse sillaga. Konsoolsed kaldaavad mahutavad kallasrada.

Silla tekiplaat on õnnestunud kuju ja mõõtmetega. Sambad on ebaproportsionaalselt jämedad ja jäigad. Kaks posti on ka üleliigsed.Järgmine "veretu jahi" saak Alatskivilt. Kuniks Maanteeamet vaidleb asjaosalistega, peavad inimesed liikuma maantee servas. Vaielda võite ka kümme aastat, ühe kuuga oleks kasvõi truubi toru võinud siia panna. Keevitage kasvõi torupiiretest!Vahelduseks paadisild Annimatsilt. Ajatu.
Tarvastus on rohkem kui üks sild, millel üleliia palju praktilist väärtust ei paista olema. Kuniks püsivad, on ju kena vaadata ja pildistada ka läbivajunud silda.Viljandi rippsilda on keeruline kaadrisse püüda, lossimäed on metsa kasvanud.
Raplas on ühed Eesti toekaimad sillad. vana võlvsild sai hiljuti endale raudbetoonist tugevduse, mida silla …

Under Al Reem bridges

Al Reem Island is a new development area east of Abu Dhabi Island where most of the infrastructure and roads are in place since 2012. Many of the buildings are growing here and there already shaping the silhouette of the new highrise city.
Having lived around for more than a year I have many times thought to take a hike under Al Reem bridges. Now there were some compellling reasons to do so including the perfect weather.
The master plan of the northern part of the island (also known as Al Shams) has several channels bridged by the main road network.


There are countless of bridges ready for action. It is still a good chance to meet some desert foxes roaming around during late evenings.
The idea of the master plan is to separate people from cars. Even with the best transit system in place the highrise city will generate a lot of car traffic even more in a place where temperature can reach 50 celsius. So for those who don't like cars there is a good opportunity to walk or cycle alon…